10. PnB
Dzisiaj tj. 29-08-2012 otrzymaliśmy Pozwolenie na Budowę:)
Dzisiaj tj. 29-08-2012 otrzymaliśmy Pozwolenie na Budowę:)
Odpowiem sama sobie na pytanie
Ale może komuś się jeszcze przyda ta wiedza:)
A więc:
- ogrodzenie boczne do wys. 2,20m nie wymaga żadnych formalności
- ogrodzenie frontowe i boczne pow. 2,20m wymaga zgłoszenia w Starostwie Powiatowym. W zgłoszeniu należy podać z czego wykonane będzie ogrodzenie, jakiej długości, wysokości itd. Do zgłoszenia dodaje się oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane oraz projekt ogrodzenia - może być wykonany odręcznie na skserowanej mapce do celów projektowych.
Zgłoszenia dokonuje się na min 30 dni przed terminem rozpoczęcia prac. Ale uprzejme Panie w starostwie poinformowały mnie, że po kilku dniach powinnam dostać od nich pismo i wtedy można już zaczynać :D
to dobrze, zważając, że my już wcześniej zaczęliśmy.....
- UWAGA! nie wystarczy umieścić ogrodzenia w projekcie zagospodarowania dołączonym do projektu budowy domu jednorodzinnego. Chyba, że wniosek dotyczy wydania pozwolenia na "budowę domu jednorodzinnego ze zbiornikiem na ścieki sanitarne oraz ogrodzenia" - i w takim przypadku należy mieć bardziej profesjonalny projekt ogrodzenia frontowego.
ehhs jakiś długi wywód mi wyszedł....
Pozdrawiam wszystkich budujących
Hej hej :)
Tak jak w temacie.....
Ogrodzenie boczne do 2,20m nie wymaga ani pozwolenia ani zgłaszania. Ogrodzenie frontowe i poczne wyższe wymaga zgłoszenia w starostwie. A co jeżeli ogrodzenie jest umieszczone na mapie zagospodarowania przestrzennego ujętej w projekcie budowlanym i złożone w starostwie? Czy jest potrzeba zgłaszania ponownie? Czy czekamy na pozwolenie na budowę, 2tyg uprawomocnienia, zgłoszenie rozpoczęcia prac budowlanych i heja?
Pozdrawiam
Witam:)
Dzisiaj zleciliśmy wykonanie projektu przyłącza prądowego. Po znajomości będzie nas to kosztowało 400zł a dodatkowo nie ponosimy żadnych kosztów w starostwie.
Nadal nie wiem jakie są procedury przy wykonywaniu przyłączy i kiedy komu i za co się płaci...... Mam rozbieżne informacje co do kosztów takiego przyłącza jeżeli zleca się je prywatnej firmie. Jedni twierdzą, że zakład energetyczny część zwraca, inni , że nie, że trzeba płącić dwa razy....
Ja jestem umysł ścisły i chciałabym, żeby ktoś konkretnie mi powiedział :)
np. że kolejność jest następująca
1. Warunki techniczne przyłącza prądowego
2. Podpisanie umowy z ZE
3. Projekt, następnie uzgodnienia projektu z ZE
4. ???? i co dalej? zlecam prywatnej firmie (realizacja przyłącza przez ZE nie wchodzi w grę ponieważ trzeba czekać 2lata) płacę tej firmie i ewentualną różnicę dopłacam w ZE?
czy płącę w ZE 2,5tyś, prywatnej firmie kolejne 2,5tyś a po odbiorze przyłącza ZE zwroca mi powiedzmy 1,8tys?
ponadto, czy to co płacę ZE obejmuje tylko przyłącze do granicy działki? czy do domu?
będę bardzo wdzięczna, jak ktoś zechce podzielić się ze mną swoją wiedzą:)
Z bardziej ciekawych spraw:) to prawie mamy już przęsła, furtkę i bramę:) nie mogę się już doczekać gotowego ogrodzenia:)
Aha, i kupiliśmy pręt żebrowany 12 na fundament - wg moich obliczeń do domu w Bergeniach 2 na fundament potrzebnych jest ok 508m (0,5km) prętu. Cena - 31zł/pręt 12m
Pozdrawiamy
Ku pamięci wrzucam zdjęcia z początków ogrodzenia:)
działka widok z drugiej strony: